Co to jest agrowłóknina?

Wybierając odpowiednie materiały, dzięki którym macie państwo zabezpieczyć swoje uprawy zimą, na pewno spotkaliście się z terminem agrowłóknina. Co to jest agrowłóknina? Jest to materiał wykonany z włókien poliuretanowych, czyli towrzywa sztucznego i ma on bardzo wiele właściwości, dzięki którym znajdzie zastosowanie  w wielu sytuacjach. Jest to bardzo lekkie okrycie, dzieki czemu nie niszczy ono upraw w żaden sposób i nie obciąża roślin.

Przykład wykorzystania:

Przykład użycia agrowłokniny.

Przykład użycia agrowłokniny.

Przepuszcza światło i wodę

Bardzo ważnym aspektem i właściwością tegoż materiału jest fakt, iż przepuszcza ono zarówno światło słoneczne jak i wodę (również parę wodną), dzięki czemu wszystkie procesy życiowe roślin nie zostają zatrzymane.

Termoizolacja

Jednak najważniejszą właściwością tego materiału jest to, iż jest on termoizolacyjny. Oznacza to, iż pozwala na zatrzymywanie ciepła promieni słonecznych w nagrzanej glebie i roślinach, dzięki czemu nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferyczych (temperaturowych) roślina zachowuje ciepło. Naturalnie ta właściwość powoduje, że jest wiele różnych zastosowań tego materiału. Jest to jednak o tyle skuteczne rozwiązanie, które wyparło praktycznie inne materiały, że każdy ogrodnik powinien posiadać odpowiednią ilość agrowłókniny.